32 të shëruar dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

32 të shëruar dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Fjolla Hoxha

13.07.2021 / Lajme

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2,133 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 8 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes nga ky virus.

Numri total i rasteve pozitive është 107,867 raste prej 693,580 personave të dyshimtë për virusin SARS CoV-2 pozitiv dhe 2,264 raste të vdekjes.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë (3), Podujevë (2), Gjilan (1), Vushtrri (1) dhe Fushë Kosovë (1).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 32 qytetarë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 105,495.

LEXO EDHE:  IKSHPK: Mos lejoni mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Gjilan (23), Mitrovicë (4), Pejë (2), Klinë (1), Vushtrri (1) dhe Prizren (1).

Në total numri i rasteve aktive është 108.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

4

3 orë më parë / Lajme

PDK të enjten zgjedh Kryesinë e re