311 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 3 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

21.12.2021 / Lajme

311 raste aktive me COVID-19 në Kosovë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast pozitiv me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Rastet pozitive me COVID-19 janë nga këto komuna: Pejë  2, Mitrovicë  1.


Po ashtu, janë shëruar 4 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.965.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto vende: Ranillug  2, Viti  1, Kamenicë  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 311, prej tyre 13 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Me 13 raste aktive me COVID-19, Komuna e Suharekës renditet e 9-ta në nivel komunash, duke lënë pas Lipjanin, Istogun e Dragashin.

Numri total i rasteve pozitive është 161,265 raste nga 1,352,527 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,989 raste të vdekjes.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *