303 raste pozitive në Austri, një e treta e këtyre infeksioneve ishin me pushime

303 raste pozitive në Austri, një e treta e këtyre infeksioneve ishin me pushime

Mbi 300 infeksione të reja me virusin korona janë regjistruar në Austri Brenda 24 orëve të fundit thuhet në njoftimin e Ministrisë së Brendshme këtë të shtunë, e që sipas tyre kjo është shkalla më e lartë ditore e rritjes së infeksioneve që nga fillimi i prillit.

Sipas Ministrisë së Brendshme, janë regjistruar saktësisht 303 raste të reja, ku 131 prej tyre ishin vetëm në kryeqytet.

Edhe më e jashtëzakonshme sipas ministrisë: një e treta e këtyre infeksioneve të reja ishin me pushime, shkruan SuharekaOnline.


Nga e hëna, 17 gusht, ora 00:00, rregulla më të rrepta të hyrjes në Austri do të zbatohen edhe për Kroacinë.

Ashtu si për “zonat e tjera të rrezikut” të tilla si Kosova, Serbia ose Bosnja dhe Hercegovina, udhëtarët detyrohen ose të kenë një certifikatë shëndetësore me rezultat negativ ose duhet të paraqiten për test brenda 48 orëve dhe karantinë në shtëpi derisa rezultati të jetë në dispozicion.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë