Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

30 të vdekur dhe 685 raste të reja me COVID-19

10.09.2021 / Lajme

30 të vdekur dhe 685 raste të reja me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 9.415 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 685 raste pozitive.

Grupmoshat e të shëruarve nga COVID-19 në Suharekë

15:42 Prej 12 të shëruarve nga COVID-19 në Suharekë, 9 prej tyre janë femra dhe 3 meshkuj.

Sipas grupmoshave të shëruarit me COVID-19 në Suharekë janë: 1 nga 70-79 vjet, 1 nga 60-69 vjet, 1 nga 50-59 vjet, 3 nga 40-49 vjet, 2 nga 30-39 vjet, 4 nga 20-29 vjet.

Konfirmohen 19 raste të COVID-19 në Suharekë, 1 rast te fëmijët nga 10-19 vjet

15:39 Prej 19 rasteve të reja me COVID-19 në Suharekë, 12 prej tyre janë femra dhe 7 meshkuj.

Sipas grupmoshave rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë: 4 nga 70-79 vjet, 4 nga 60-69 vjet, 3 nga 50-59 vjet, 1 nga 40-49 vjet, 4 nga 30-39 vjet, 2 nga 20-29 vjet, 1 nga 10-19 vjet.

12 të shëruar nga COVID-19 në Suharekë, 1,384 në tërë Kosovën

15:36 Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Fushë Kosovë  220, Prishtinë  170, Ferizaj  124, Gjilan  110, Malishevë  104, Prizren  102, Pejë  90, Mitrovicë  82, Podujevë  71, Hani i Elezit  49, Viti  43, Istog  31, Shtime  31, Kaçanik  31, Kamenicë  23, Obiliq  22, Skenderaj  20, Klinë  18, Suharekë  12, Deçan  10, Junik  6, Dragash  4, Gllogoc  4, Shtërpcë  3, Mitrovica e Veriut  2, Lipjan  2.

Grupmosha e viktimës nga COVID-19 në Suharekë

15:33 30 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë, një prej tyre nga Komuna e Suharekës.

Një grua nga Komuna e Suharekës ka vdekur nga COVID-19, viktimë kjo e grupmoshës 80-++ vjet.

Grupmoshat e të vdekurve nga COVID-19: Suharekë (1 femër nga 80-++ vjet), Prishtinë (4 meshkuj dhe 4 femra, dy prej tyre 80-++ vjet, një nga 70-79 vjet, një nga 60-69 vjet, 4 nga 50-59 vjet), Prizren (3 femra dhe 2 meshkuj, dy prej tyre nga 70-79 vjet, një nga 60-69 vjet, 1 nga 50-59 vjet, 1 nga 30-39 vjet), Ferizaj (2 femra dhe 1 mashkull, një nga 80-++ vjet, 1 nga 70-79 vjet, 1 nga 50-59 vjet), Skenderaj (1 mashkull dhe 1 femër, 1 nga 70-79 vjet, 1 nga 50-59 vjet), Vushtrri (1 mashkull dhe 1 femër, 1 nga 60-69 vjet, 1 nga 40-49 vjet), Gllogoc (1 mashkull dhe 1 femër, 1 nga 70-79 vjet, 1 nga 60-69 vjet), Gjilan (1 mashkull dhe 1 femër, 70-79 vjet), Lipjan (1 femër nga 60-69 vjet), Gjakovë (1 femër nga 70-79 vjet), Kamenicë (1 mashkull nga 70-79 vjet), Rahovec (1 mashkull nga 60-69 vjet), Dragash (1 femër nga 70-79 vjet).

Një i vdekur dhe 19 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

15:23 Rastet pozitive me COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  107, Podujevë  47, Ferizaj  42, Prizren  42, Gjilan  37, Mitrovicë  34, Pejë  33, Gjakovë  31, Klinë  28, Malishevë  28, Viti  28, Shtime  28, Fushë Kosovë  27, Obiliq  24, Skenderaj  21, Suharekë  19, Gllogoc  18, Vushtrri  16, Istog  15, Kamenicë  12, Deçan  10, Rahovec  8, Dragash  7, Kaçanik  7, Lipjan  7, Junik  3, Hani i Elezit  3, Novobërdë  2, Mamushë  1.

Rastet e vdekjes nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  8, Prizren  5, Ferizaj  3, Skenderaj  2, Vushtrri  2, Gllogoc  2, Gjilan  2, Lipjan  1, Gjakovë  1, Suharekë  1, Kamenicë  1, Rahovec  1, Dragash  1.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 30 raste të vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 1.384 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133.314.

Në total numri i rasteve aktive është 19.923.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 995.930 doza të vaksinës. Deri më sot 347.344 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *