3 mijë e 669 persona vaksinohen kundër COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

3 mijë e 669 persona vaksinohen kundër COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë
Fjolla Hoxha

23.06.2021 / Lajme

Është duke vazhduar procesi i vaksinimit kundër COVID-19 për qytetarët e Kosovës.

Fillimi i vaksinimit ka pasur efekt të konsiderueshëm në rënien e numrit të rasteve pozitive me COVID-19 në vendin tonë, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit rezultuan 20 raste pozitive.

Ndërsa Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë vaksinuar 3 mijë e 669 qytetarë kundër COVID-19.

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.669 doza të vaksinës kundër COVID-19.”, thuhet në njoftim.

Poashtu sipas kësaj ministrie që nga fillimi i procesit të vaksinimit në të gjitha komunat e Kosovës janë dhënë 144 mijë e 685 doza të vaksinës.

LEXO EDHE:  Rriten rastet e infektimeve, për 24 orë 42 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

“Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 144.685 doza të vaksinës”, thuhet më tutje në njoftim.

Ndryshe qytetarët po vaksinohen me dozat e vaksinës “AstraZeneca” dhe “Pfizer”.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit