3.334 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

3.334 raste aktive me COVID-19 në Kosovë
Eurolinda Zenelaj

01.09.2020 / Lajme

Në Kosovë nga 13 marsi deri më tani janë shënuar 13.454 persona të prekur nga virusi Korona, momentalisht janë 3.334 raste aktive me COVID-19.

Që nga marsi deri më sot betejën me COVID-19 e kanë humbur 525 persona.

Nga ky virus janë shëruar 9.595 persona deri më tani.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë dje ka njoftuar se kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 120 persona nga 452 mostra të marra.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën nga Korona virus 9 persona.

Kujtojmë se në Komunën e Suharekës ka rezultuar pozitiv me COVID-19 një person nga fshati Greikoc.

LEXO EDHE:  Bastisje në Greikoc, policia konfiskon një kallashnikov, arrestohet i dyshuari

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit