3.2 miliardë euro buxheti për vitin 2023, Murati: Fundjavë të mbarë

  • 28.10.2022
3.2 miliardë euro buxheti për vitin 2023, Murati: Fundjavë të mbarë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, është miratuar projektligji për buxhetin e vitit 2023.

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënse se gjithsej buxheti do të jetë 3.2 miliardë euro, duke shtuar se kjo është shifra më e lartë ndonjëherë.

“Shumë punë e përkushtim është bërë nga stafi i Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, por edhe nga organizatat buxhetore tjera, për të kompletuar një buxhet kaq voluminoz”, ka shkruar ai.


Duke i falënderuar të gjithë, miqve të tij në Facebook, Murati u ka uruar fundjave të këndshme.

“Andaj i falënderoj edhe njëherë që të gjithë dhe u jam mirënjohës për bashkëpunimin shembull. Fundjavë të këndshme!”, ka shkruar Murati.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë