28 nëntor dhurohen 28 shtëpi disa prej tyre edhe në Suharekë

  • 25.11.2018
28 nëntor dhurohen 28 shtëpi disa prej tyre edhe në Suharekë

“Dita e Flamurit
Ditelindja e Komandantit legjendar Adem Jashari
Dalja ne publik e Ushtris sone Çlirimtare
28 pale çelesa – 28 familje po behen me shtepi te reja”

Komuna e Prizrenit per 20 shtepi ka dhene material ndertimore ne vlere te 4880 eurove per secilen familje kurse Jetimat e Ballkanit kane dhene per secilen familje shumen prej 13.120 eurove per ndertimin e ketyre shtepive.

8 shtepi qe do te dhurohen ate dite jane nga komuna e Suharekes dhe te Dragashit, edhe keto shtepi jane ndertuar ne bashkepunim me keto dy komuna dhe per secilen familje komunat kane dhene nga 5000 euro ndersa Jetimat e Ballkanit ka dhene per secilen nga keto familje shumen prej 13000 eurove, ka shkruar ndër tjera Kastrati.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë