2 të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 4.139 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 133 raste pozitive.

23.09.2021 / Lajme

2 të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes nga ky virus.

15:28 Brenda 24 orëve të fundit në Suharekë janë shënuar 4 raste të reja me COVID-19 si dhe janë shëruar 16 qytetarë.

Sot janë shëruar 805 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 150.625.


Në total numri i rasteve aktive është 6.077.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.925 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.226.063 doza të vaksinës. Deri më sot 474.783 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *