182 të shëruar dhe 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

182 të shëruar dhe 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Çlirim Gashi

03.06.2021 / Lajme

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është raportuar asnjë viktimë si pasojë e virusit SARS-COV-2.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 12 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Brenda 24 ore janë kryer 2,676 teste, ndërsa gjithsej teste të kryera janë 619,091.

Një informatë e tillë është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Rastet e reja janë nga këto komuna: Prishtinë (4), Vushtrri (3), Pejë (2), Ferizaj (1), Malishevë (1) dhe Gllogoc (1).

Gjatë 24 orëve janë shëruar 182 pacientë, ndërsa numri total i të shëruarve nga COVID-19 në Kosovë është 103.564.

Ndërsa në total numri i rasteve aktive është 1.652. Kurse numri total i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë êshtë 107,459.

LEXO EDHE:  Një i vdekur në Suharekë nga COVID-19 dhe 16 raste të reja në tërë Kosovën
RAPORTO