Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Një viktimë dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

27.08.2021 / Lajme

Një viktimë dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Suharekë
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 12.564 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 2.098 raste pozitive.

lajm në zhvillim

10 të shëruar nga COVID-19 në Suharekë

15:47 Prej 10 të shëruarve nga COVID-19 në Suharekë, 6 prej tyre janë femra dhe 4 meshkuj.

Sipas grupmoshave të shëruarit nga Sars-CoV-2 në Suharekë janë: 1 nga 40-49 vjeç, 3 nga 30-39 vjeç, 2 nga 20-29 vjeç, 3 nga 10-19 vjeç dhe 1 nga 00-09 vjeç.

Suharekë, konfirmohen 18 raste me COVID-19, një rast te fëmijët nga 0-9 vjet

15:45 Prej 18 rasteve të reja me COVID-19 në Suharekë, 13 prej tyre janë femra dhe 5 meshkuj.

Sipas grupmoshave rastet pozitive me Sars-CoV-2 në Suharekë janë: 1 nga 80-++ vjeç, 3 nga 50-59 vjeç, 1 nga 40-49 vjeç, 4 nga 30-39 vjeç, 5 nga 20-29 vjeç, 3 nga 10-19 vjeç dhe 1 nga 00-09 vjeç.

Një e vdekur nga COVID-19 në Suharekë

15:41 Përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 16 raste të vdekjes nga COVID-19, prej tyre një rast në Komunën e Suharekës.

Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, bëhet e ditur se viktima e COVID-19 nga Suhareka, është një femër, grupomsha 50-59 vjeç.

Një e vdekur dhe 18 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

15:36 Të infektuarit me COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  368, Prizren  170, Gjilan  145, Gjakovë  144, Pejë  135, Ferizaj  130, Fushë Kosovë  119, Mitrovicë  79, Podujevë  79, Gllogoc  73, Shtime  64, Malishevë  54, Rahovec  42, Viti  41, Lipj  32, Kamenicë  31, Kaçanik  31, Obiliq  28, Klinë  27, Vushtrri  26, Skenderaj  25, Gadime e Epërme 19, Hani i Elezit  19, Suharekë  18, Deçan  18, Dragash  13, Istog  13.

Rastet e vdekjes nga COVID-19 janë nga këto vende: Pejë  4, Prishtinë  2, Deçan  1, Podujevë  1, Prizren  1, Fushë Kosovë  1, Mitrovicë  1, Kamenicë  1, Klinë  1, Gjakovë  1, Rahovec  1, Suharekë  1.

Nga këto komuna janë të shëruarit nga COVID-19: Fushë Kosovë  187, Pejë  163, Prishtinë  160, Rahovec  140, Klinë  135, Gjilan  127, Ferizaj  119, Gjakovë  113, Mitrovicë  77, Vushtrri  59, Deçan  53, Obiliq  42, Prizren  38, Kamenicë  25, Viti  23, Podujevë  16, Kaçanik  13, Istog  12, Gllogoc  11, Shtime  11, Suharekë  10, Lipjan 10, Junik 9.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 16 raste të vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 1.614 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 111.400.

Në total numri i rasteve aktive është 25.407.


Ndryshe në 24 orët e fundit janë dhënë 15.862 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 780.637 doza të vaksinës. Deri më sot 261.818 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *