13,492 të shëruar dhe 1,457 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se numri total i rasteve pozitive është 15.574 raste nga 67.294 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Sipas statistikave të IKSHPK-së gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktim nga COVID-19, numri total i të vdekurve nga virusi Korona është 625.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 72 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.492 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.457.

Në Komunën e Suharekës gjatë 24 orëve të fundit nga IKSHPK nuk është identifikuar asnjë rast pozitiv me COVID-19.

Numri i të infektuarve në vendin tonë javëve të fundit ka rënie, gjithashtu edhe numri i viktimave, ndërsa numri i të shëruarve është duke u rritur.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Mirëpo MSH-ja bënë lutje për respektimin e masave mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.