116 të shëruar dhe 10 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

116 të shëruar dhe 10 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Çlirim Gashi

11.06.2021 / Lajme

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1,977 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 10 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 107,544 raste dhe 2,248 raste të vdekjes.

Rastet pozitive janë nga komunat: Gjilan (2), Ferizaj (1), Lipjan (1), Kamenicë (1), Prizren (1), Pejë (1), Mitrovicë (1), Podujevë (1), Gjakovë (1).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 116 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 104.679 raste.

Në total numri i rasteve aktive është 627.

RAPORTO