Kroos: Triumfi në Euro 2024 do të ishte fundi perfekt i karrierës sime

14.06.2024

Reprezentuesi gjerman Toni Kroos ka thënë se nëse Gjermania fiton Kampionatin Evropian, do të ishte fundi perfekt i karrierës së tij.

Kroos: Triumfi në Euro 2024 do të ishte fundi perfekt i karrierës sime Foto: Toni Kroos do të jetë në skuadrën e Gjermanisë për Euro 2024. (© IMAGO / Sven Simon)

“Sigurisht, fitorja e Kampionatit Evropian këtë verë do të ishte përfundimi perfekt i karrierës sime. Por unë jam realist dhe e di që nuk do të jetë e lehtë”, tha ai.

“Në të njëjtën kohë, e kuptoj se sa e veçantë do të ishte të fitonim para tifozëve tanë. Megjithatë, që kjo të ndodhë, duhet të bashkohen shumë. Jemi të fokusuar të tregojmë më të mirën dhe më pas do të jetë e qartë se çfarë suksesi do të arrijmë”, tha Kroos.

Gjermania luan sot ndeshjen hapëse të Euro 2024 ndaj Skocisë.