Formacionet zyrtare: Belgjika për tri pikë, Sllovakia për befasi

17.06.2024

Belgjika dhe Sllovakia do të nisin rrugëtimin e tyre në Grupin E në kuadër të Euro 2024.

Formacionet zyrtare: Belgjika për tri pikë, Sllovakia për befasi Foto: Ilustrim

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin Deutsche Bank Park (Frankfurt).

Belgjika është favorite për këtë duel dhe do shpresojë që të nisë rrugëtimin në Kampionatin Evropian me fitore.

Në anën tjetër, Sllovakia do të shpresoj që të bëjë befasi, për të marrë së paku një pikë.

Formacionet zyrtare:

Belgjika: Casteels, Castagne, Debastm Faes, Carrasco, Mangala, Onana, De Bruyne, Doku, Trossard, Lukaku.