Slloveni, 43 vjeçari kosovar humb jetën në një aksident

17.01.2024

Një shtetas i Kosovës, 43-vjeçar, ka humbur jetën në një aksident trafiku ku u përfshinë katër vetura, në rrugën mes Lubjanës dhe Litisë afër Ribçes, në Slloveni. Drejtoria e Policisë së Lubjanës njofton se është njoftuar pak pas orës 14:30 për një aksident trafiku në rrugën Lubjanë-Litia afër Ribçes, i cili i ka marrë jetën […]

Slloveni, 43 vjeçari kosovar humb jetën në një aksident Foto: Ljubljana. Policija, policijski avto.

Një shtetas i Kosovës, 43-vjeçar, ka humbur jetën në një aksident trafiku ku u përfshinë katër vetura, në rrugën mes Lubjanës dhe Litisë afër Ribçes, në Slloveni.

Drejtoria e Policisë së Lubjanës njofton se është njoftuar pak pas orës 14:30 për një aksident trafiku në rrugën Lubjanë-Litia afër Ribçes, i cili i ka marrë jetën një shtetasi 43-vjeçar të Kosovës.

Në aksident janë përfshirë katër automjete. Siç kanë konstatuar, drejtuesi i furgonit ka qenë duke vozitur në drejtim të Litisë, duke lëvizur në karrexhatën përballë dhe është përplasur me një kamion që po vinte përballë. Pas përplasjes, kamioni u hodh nga karrexhata, u ndal në bar dhe furgoni u përplas në një makinë pasagjerësh, e cila ndodhej pas kamionit.

Makina dhe furgoni më pas u kthyen në zonën me bar. Drejtuesi i një mjeti tjetër të pasagjerëve, i cili po lëvizte në drejtim të Lubjanës, ka transportuar pjesë të veturave të mbetura në rrugë, shkruante në mesazh për aksidentin e trafikut, i cili përfundoi tragjikisht për drejtuesin e furgonit, një 43. – shtetasi i Kosovës, i cili në aksident ka pësuar lëndime aq të rënda saqë ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur lehtë drejtuesi i veturës dhe pasagjeri i tij.

Policia ende është duke hetuar rrethanat e aksidentit dhe për të gjeturat do ta informojë prokurorinë kompetente të shtetit.

Komunikacioni në këtë pjesë është ende i penguar për shkak të eliminimit të pasojave të aksidentit.