E rëndë në SHBA, 34 vjeçari shqiptar vret gruan dhe rrëmben vajzën në SHBA

30.01.2024

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Clearwater, Florida, ku një 34-vjeçar shqiptar, Renato Muhaj vrau me armë zjarri ish-partneren e tij, Suela Saliaj dhe më pas rrëmbeu vajzën e tyre 8 vjeçare, raporton TampaBay Times.

E rëndë në SHBA, 34 vjeçari shqiptar vret gruan dhe rrëmben vajzën në SHBA Foto: Ilustrim

Mediat amerikane shkruajnë se Muhaj ka goditur të dy prindërit e tij dhe u ka marrë celularët në mënyrë që ata të mos telefononin policinë. Kur kanë hyrë në banesën e tij, oficerët kanë gjetur të vdekur nënën e vajzës së tij.

Por asnjë shenjë të 8-vjeçares, Alesia Muhaj e cila ishte rrëmbyer nga i ati. Policia e gjeti 8-vjeçaren brenda pak orësh dhe e dërgoi tek familjarët e saj, ndërsa Muhaj u arrestua dhe u dërgua në paraburgim.

Ai akuzohet  për vrasje të shkallës së parë, rrëmbim dhe abuzim të fëmijëve