35 vjeçarit nga Kosova i bëhet atentat në Hannover të Gjermanisë

  • 16.05.2023
35 vjeçarit nga Kosova i bëhet atentat në Hannover të Gjermanisë

Një 35-vjeçarit nga Kosova i është bërë atentat në Hannover të Gjermanisë.

Sh.B po udhëtonte me veturën e tij të tipit “GOLF VII”, ngjyrë e bardhë teksa u qëllua me breshëri plumbash nga disa persona.

Ai ka arritur që të zbres nga vetura dhe të ik nga vendi i ngjarjes.


35-vjeçari më pas është gjetur dhe prangos pasi që rezultonte në kërkim për trafikim droge, shkruan gazeta gjermane BILD.
Avokati i kosovarit, refuzoi të komentonte se kush mund të ishte i dyshuari që sulmoi klientin e tij.

“Asnjë koment”, u përgjigj shkurtimisht ai.

As Prokuroria e Hannoverit nuk u prononcua lidhur me rastin.

Zëdhënësja Paula Topp tha se për arsye të hetimeve, nuk e komentojnë.

Sipas gazetës gjermane, Sh.B, 35-vjeçari nga Kosova dyshohet se mund të jetë koka e një bande të drogës.

Muaj më parë forcat speciale kishin bastisur një depo në Wedemark në Hannover.

Policia në kamionin e ngarkuar me perime gjeti gjashtë çantë me 160 kilogramë marihuanë.

Vlera e drogës në tregun e zi sipas policisë kap vlerën e 750 mijë eurove. Kamioni kishte për destinacion Spanjën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë