24-vjeçari nga Kosova vdes në një aksident në Gjermani

10.07.2023

Një 24-vjeçar nga Kosova ka vdekur në një aksident trafiku në Gjermani. Siç njofton një i afërm i tij në rrjetet sociale, ngjarja tragjike ka ndodhur më 5 korrik, në Westerëald. “Me 05.07.2023, pas një aksidenti me makinë ndërroi jetë Gentrit (ILir) Sallauka. Djali dajes tim. Një djalë shembullorë dhe me zemër të bardhë.Do mbetesh […]

24-vjeçari nga Kosova vdes në një aksident në Gjermani Foto: Ilustrim

Një 24-vjeçar nga Kosova ka vdekur në një aksident trafiku në Gjermani.

Siç njofton një i afërm i tij në rrjetet sociale, ngjarja tragjike ka ndodhur më 5 korrik, në Westerëald.

“Me 05.07.2023, pas një aksidenti me makinë ndërroi jetë Gentrit (ILir) Sallauka. Djali dajes tim. Një djalë shembullorë dhe me zemër të bardhë.Do mbetesh gjithmonë në  zemrat tona dajë. Na ke këput zemren, Allahu të qoftë në xhennet”, ka shkruar ai.

Varrimi i Gentrititi do të bëhet nesër në Prizren, në ora 17:00.

Lidhur me rastin ka raportuar edhe gazeta e njohur gjermane Bild.

Sipas Bild-it, pos Gentritit edhe një 49-vjeçar ka humbur jetën si dhe një person ka mbetur i lënduar.