Vdes një person në Suharekë, goditet nga rryma

Vdes një person në Suharekë, goditet nga rryma

Një person në Suharekë ka vdekur si pasojë e goditjes nga rryma.

Sipas Policisë, ai ishte sjell pa shenja jete, ndërsa sipas dëshmitarëve, viktima ishte goditur nga rryma.

Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë përkatëse policore, njësiti i KEDS dhe inspektori i punës.

Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë dërgohet për obduksion në IML.

Rasti është duke u hetuar.

“Suharekë 07.08.2019-15:45. Raportohet se është sjellë pa shenja jete viktima mashkull K-Shqiptar. Sipas dëshmitarëve viktima ishte goditur nga rryma.  Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë përkatëse policore, njësiti i KEDS dhe inspektori i punës. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë dërgohet për obduksion në IML. Rasti nën hetime”, shkruhet në njoftim të policisë.

RAPORTO