Goditet nga vetura në Suharekë, këmbësori lëndohet rëndë

  • 24.01.2021
Goditet nga vetura në Suharekë, këmbësori lëndohet rëndë

Një person ka pësuar lëndime të rënda si pasojë e goditjes nga vetura gjatë mbëmjes së djeshme në Suharekë.

Kështu është bërë e ditur në njoftimin 24-orësh të policisë, ku thuhet se ngasësi i veturës nga pakujdesia ka goditur këmbësorin dhe të njëjtit i ka shkaktuar aksident me lëndime të rënda trupore.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit, ndërsa rasti është duke u hetuar.


“Rr. Xhavit Bajraktari, Suharekë  23.01.2021 – 19:00. Ka ndodhur aksident trafiku ku ngasësi i veturës me targa vendore i dyshuari mashkull kosovar nga pakujdesia godet këmbësorin mashkull kosovar dhe të njëjtit i ka shkaktuar aksident me lëndime të rënda trupore. Viktima është ndalur për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Prizren. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë