Pulisic pajtohet të bashkohet me Chelsea

29.12.2018

Christian Pulisic ka rënë dakord të bashkohet me Chelsea këtë verë, sipas Bild. Klubi i Premier Ligës do të paguajë 50 milionë euro për të siguruar shërbimet e 20-vjeçarit, i cili ka siguruar tre gola në 18 ndeshje këtë sezon për Borussia Dortmund. Pulisic ka qenë prej kohësh i admiruar nga anët e Premier Ligës, […]

Pulisic pajtohet të bashkohet me Chelsea Foto: Ilustrim

Christian Pulisic ka rënë dakord të bashkohet me Chelsea këtë verë, sipas Bild.

Klubi i Premier Ligës do të paguajë 50 milionë euro për të siguruar shërbimet e 20-vjeçarit, i cili ka siguruar tre gola në 18 ndeshje këtë sezon për Borussia Dortmund.

Pulisic ka qenë prej kohësh i admiruar nga anët e Premier Ligës, me Arsenalin dhe Liverpool gjithashtu thuhet se kanë qenë të interesuar për blerjen e tij.