Moti sot, vranët dhe me diell

Moti sot, vranët dhe me diell
Çlirim Gashi

11.03.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se java e dytë e muajit mars do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm.

IHMK parashikon për sot mot relativisht të ftohtë dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s.

RAPORTO