Policia arreston dy persona të dyshuar për mashtrimin e mërgimtarëve me bileta aeroplani

Hetuesit policorë nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, së bashku me hetuesit e Krimeve Kibernetike, dje më 04.08.2022, kanë arrestuar dy të dyshuar pronar të agjencisë ,,Prishtina Jet” , meshkuj kosovarë, shtetas të Kosovës, të cilët dyshohet ta kenë kryer veprën penale ‘mashtrim’ me bileta të udhëtimit. Dy të dyshuarit, pas arrestimit … Continue reading Policia arreston dy persona të dyshuar për mashtrimin e mërgimtarëve me bileta aeroplani