Zvicër, u kapën me 47 kilogramë kokainë, arrestohen 5 shqiptarë

11.07.2024

Pesë shqiptarë u arrestuan të dielën në Zvicër.

Zvicër, u kapën me 47 kilogramë kokainë, arrestohen 5 shqiptarë Foto: epa05225734 Police officers indicate their presence at the Airport of Zurich, in Zurich-Kloten, Switzerland, 22 March 2016. All flights to brussels are canceled and security measures have been raised following the terror attacks at Brussels airport and on the metro system which claimed multiple lives and injured many others. EPA/ENNIO LEANZA

Lajmin e ka bërë të ditur dje Policia Kantonale e Zurichut.

Në njoftim thuhet se ata u kapën në aeroportin e Zurichut, me 47 kilogramë kokainë, gjatë kontrollit të një bagazhi.

Aksioni u zhvillua në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare.

Shqiptarët e prangosur dyshohen për shitberje të drogës.

Bëhet e ditura se të dyshuarit janë të moshës 25  deri në 40 vjeç dhe nuk janë shtetas zviceran.

Pasi u intervistuan nga policia, të njëjtit u përcollën për në Prokurorinë Publike përgjegjese.