Vela publikon infografikën – kaq vende do të kenë subjektet politike në Kuvend
LVV: Qytetarët treguan kulturë demokratike në këto zgjedhje

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

LVV: Qytetarët treguan kulturë demokratike në këto zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje ka falënderuar të gjithë qytetarët për pjesëmarrjen dhe kulturën demokratike të treguar në zgjedhjet e 14 shkurtit. Përmes një postimi të publikuar në...

Zëdhënësi i KQZ-së: Numërimi i votave nga diaspora fillon brenda disa ditëve

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Zëdhënësi i KQZ-së: Numërimi i votave nga diaspora fillon brenda disa ditëve

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka thënë se numërimi i votave nga diaspora dhe ato me kusht do të fillojë brenda disa...

Zëdhënësi i KQZ-së tregon kur do të dalin rezultatet e votimit për kandidatët për deputetë

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Zëdhënësi i KQZ-së tregon kur do të dalin rezultatet e votimit për kandidatët për deputetë

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka bërë të ditur se ka përfunduar procesi i numërimit të votave. Ai shtoi se është numëruar...

Në Leshan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 279 vota
Në Greikoc fiton Lëvizja Vetëvendosje me 519 vota
Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota
NISMA Socialdemokrate s’e kalon pragun!
Vetëvendosje e mposht Agim Veliun në katund të vetin
Osmani e Kurti: U vërtetua se zgjedhjet ishin referendum
Në Shirokë fiton Lëvizja Vetëvendosje me 129 vota