Shala viziton Dragaqinën dhe Greiçecin, premton rregullimin e rrugëve, kanalizimit e rinovimin e fushës sportive

Kandidati për kryetar të Komunës së Suharekës nga radhët e LDK-së, Dr. Ardian Shala ka vizituar sot fshatin Dragaqinë dhe Greiçec, ku është pritur nga qytetarët e këtyre fshatrave.

23.09.2021 / Zgjedhjet

Shala viziton Dragaqinën dhe Greiçecin, premton rregullimin e rrugëve, kanalizimit e rinovimin e fushës sportive
Foto: Ardian Shala / Facebook

Kjo është bërë e ditur nga vetë, Dr. Ardian Shala, ku sipas njoftimit bëhet e ditur se ai ka biseduar për kërkesat ndaj pushtetit lokal dhe preokupimet e tyre.

Tek këta qytetarë Shala ka gjetur mbështetje të pa rezervë, ku edhe ua ka sqaruar obejktivat e programit të LDK-së edhe për sa u përket investimeve kapitale në këto dy fshatra.


Shala ka premtuar se në fshatin Dragaqinë, gjatë qeverisjes së tij, do t’i rregullojnë kanalizimin dhe rrugët e fshatit, dhe do të rinovojnë fushën sportive.

Ndërsa, prioritetet e tij në fshatin Grejqec do të jenë rregullimi i rrugës “Shefqet Seferi”, rruga “Dy Martirët” në Lagjen Bokaj, rruga “Ukë Salihu”, rruga “Rudolf Sharping”, rruga “Tërshana” në Lagjen Tërshana.

“Në lëmin e arsimit do të bëjmë renovimin e shkollës duke krijuar kabinetet shkollore, si dhe u zotuam për rregullimin e kanalizimit të lagjeve të fshatit.

Do të stimulojmë dhe përkrahim idetë që vijnë nga banorët e Dragaqinës dhe Grejqecit edhe për zhvillimin e turizmit rural duke pasur parasysh atraksionet natyrore të cilat këto fshatra posedojnë.

Me qeverisjen e LDK-së, fitojnë të gjithë, Suhareka për të gjithë! Faleminderit Dragaqinë dhe Grejqec!”, thuhet në njoftimin e Ardian Shalës.

KOMENTE1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

  • Hajt dok hajt, ku do me qu kanalizimin veq ne prufsh mu mush qaj bazeni ne biraq. Ktu veq gjemani duhet me marr se na me ba dishka edhe nja 100 vjet jo