[VIDEO] Hapet bufeja e gjimnazit “Jeta e Re”, premtim ky nga kryetari Muharremaj

[VIDEO] Hapet bufeja e gjimnazit “Jeta e Re”, premtim ky nga kryetari Muharremaj

Gjatë ditë së sotme kryetari i Komunës së Suharekës së bashku me nxënësit e Gjimnazit Jeta e Re kanë bërë hapjen e bufesë së kësaj shkolle.

Sipas kryetari Muharremaj ky është një realizim i një premtimi që e ishte zotuar nga vetë ai. Në fjalën e tij kryetari theksoi se hapja e bufesë është në vazhdën e përmirësimit të kushteve të nxnësve dhe sigurisë së tyre.


Nxënësit e Gjimnazit të Suharekës, nuk do të kenë nevojë më që gjatë orarit të mësimit të dalin jashtë oborrit të shkollës. Për ta e për mësimdhënësit, sot është hapur byfeja, e cila do t’i shërbejë atyre me ushqim e pije dhe artikuj të ndryshëm ushqimor.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë