[VIDEO] Bali Muharremaj përkujton Besim Ndrecën, Ukë Bytyçin e Fadil Vatën!

[VIDEO] Bali Muharremaj përkujton Besim Ndrecën, Ukë Bytyçin e Fadil Vatën!

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në prag të 13 qershorit, “Ditës së Çlirimit” të Komunës së Suharekës ka uruar qytetarët me një video spektakolare dhe një fjalim rrënqethës.

E veçanta e kësaj video është kryetari Muharremaj përveç martirëve dhe dëshmorëve ka përkujtuar heroin Besim Ndreca, Fadil Vata, ish-kryetarin Ukë Bytyçi.


“Çdo gjë që sot ne e jetojmë dhe duket më e lehtë, më e mundshme është fal tyre. Ata janë krenaria jonë. Ata ishin të sigurtë që ekzistonte mundësia që ne sot të jetonim të lirë, dhe për këtë dhanë gjithçka. Veprimet e tyre ndër breza ishin triumfi i një përpjekje shekullore, që ne ta gëzojmë të ardhmen me shumë mundësi.

Ata me qindra e me mijëra u sakrifikuan, që ne në miliona ta jetonim të ardhmen. Ata ishin bashkë në stuhitë e luftës që të tregohej dashuria për vendin. Burra e gra, fëmijë e pleq, jetuan dhe ranë në fushbeteja, për tu të bërë të pavdekshëm dhe të përjetshëm.

Ne sot i respektojmë duke e ndërtuar të ardhmen tonë me dinjitet, përkushtim dhe angazhim për vendin. Më 13 qershor ne kujtojmë 20 vjetorin e Çlirimit, duke festuar dhe uruar atyre që na realizuan Lirinë. I përjetshëm qoftë kujtimi për ju ! dhe Urime Dita e Dëshmorëve dhe Dita e Çlirimit ” thuhet në urimin e krytearit në videon që ka publikuar ai në profilin e tij.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë