Xiaomi prezanton tri modele të telefonave nga seria Redmi Note 11

Kompania gjigante kineze, Xiaomi tashmë edhe zyrtarisht ka prezantuar tri modele të reja të telefonave të mençur të serisë Redmi Note 11.

Xiaomi prezanton tri modele të telefonave nga seria Redmi Note 11

Bëhet fjalë për prezantimin e telefonave Redmi Note 11T Pro, Remi Note 11T Pro+ dhe Redmi Note 11 SE.

Për nga specifikat këto dy modele Redmi Note 11T Pro dhe ai Pro+ kanë disa të njëjta, duke nisur nga ekrani prej 6.6 inç, procesori MediaTek Dimensity 8100 si dhe kamerë prej 64 megapixel.


Ndërkaq, modeli Redmi Note 11 Pro+ përkrah mbushësin prej 120 W, kjo për ta mbushur baterinë me kapacitet prej 4.400 mAh, si dhe posedon memorie të brendshme deri në 512 GB.

Modeli Redmi Note 11 SE është opsion i rangut të mesëm, e që ky model ka ekran me frekuencë freskimi prej 90 Hz si dhe procesor Dimensity 700.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë