WhatsApp po teston një veçori që ju lejon të largoheni në heshtje nga grupet

Kur funksioni të dalë, aplikacioni do të njoftojë administratorët e grupit vetëm kur të largoheni.

WhatsApp po teston një veçori që ju lejon të largoheni në heshtje nga grupet

Nëse zgjidhni të largoheni nga një grup WhatsApp që është bërë gjithnjë e më i zhurmshëm ose i parëndësishëm, aplikacioni do të postojë një njoftim që çdokush mund ta shohë në bisedë.

Ndoshta nuk është një punë e madhe në shumicën e rasteve… përveç nëse është një grup me të afërm ose miq që janë të prirur të pyesin pse u largove.


Sipas WABetaInfo, WhatsApp është duke punuar në një veçori të ardhshme që mund të parandalojë konfrontime të vështira duke ju lejuar të dilni nga grupet pa postuar një njoftim që të gjithë mund ta shohin.

Duhet të theksohet se aplikacioni do të njoftojë përsëri administratorët e grupit që po largoheni kur funksioni të bëhet i disponueshëm, por të gjithë të tjerët nuk do ta dinin nëse nuk ua tregoni atyre.

WABetaInfo foli për herë të parë për veçorinë kur Meta diskutoi për eksperimentimin me Komunitetet, të cilat njerëzit mund ta përdorin për të kombinuar biseda të veçanta në grup “nën një ombrellë me një strukturë që funksionon për ta”, në prill.

Tani, publikimi ka marrë një pamje të ekranit të WhatsApp beta në desktop që tregon një kërkesë për dalje që thotë: “Vetëm ju dhe administratorët e grupit do të njoftoheni që jeni larguar nga grupi”. Shpresojmë, funksioni do të shfaqet edhe për WhatsApp në celular kur të bëhet i disponueshëm në desktop.

Dhe në rast se nuk dëshironi që kontakte specifike t’ju shtojnë ose t’ju shtojnë në një bisedë tjetër grupore me ta, mos harroni se gjithmonë mund t’i bllokoni që ta bëjnë këtë.

Nën cilësimet tuaja të privatësisë në “Llogaria”, mund të zgjidhni njerëzit që mund t’ju shtojnë në grupe, me opsionet “Të gjithë”, “Kontaktet e mia” dhe “Kontaktet e mia përveç…” njerëzit që përjashtoni.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë