WhatsApp po shton opsionin për të fshehur statusin tuaj ‘Last Seen’ nga kontaktet specifike

  • 18.04.2022
WhatsApp po shton opsionin për të fshehur statusin tuaj ‘Last Seen’ nga kontaktet specifike

Javën që lamë pas, WhatsApp filloi të shpërndajë reagime emoji. Dhe duket se kompania së shpejti mund të zbatojë një tjetër veçori të vonuar. Me lëshimin më të fundit beta të aplikacionit të tij iOS, WhatsApp ka shtuar një opsion që i lejon përdoruesit të kufizojnë individë të caktuar që të shohin statusin e tyre “Last Seen”, sipas WABetaInfo.

Nëse nuk jeni të njohur me atë pjesë të WhatsApp-it, është veçoria që tregon se kur dikush e ka kontrolluar për herë të fundit aplikacionin dhe është një mënyrë për të zbuluar nëse një kontakt mund ta ketë parë mesazhin tuaj edhe nëse i ka çaktivizuar faturat e leximit.


Për një kohë tashmë, WhatsApp ju ka lejuar të kufizoni se kush e shikon statusin tuaj vetëm në kontaktet tuaja. Ju gjithashtu mund ta çaktivizoni funksionin krejtësisht, por nuk keni pasur mundësinë të parandaloni individë të veçantë që ta shohin atë informacion.

Sidoqoftë, versioni beta i WhatsApp iOS 22.9.0.70 shton një opsion të ri “Kontaktet e mia përveç…” nën seksionin Last Seen të cilësimeve të privatësisë së aplikacionit. Sipas WABetaInfo, shtimi i një individi në atë listë gjithashtu ju pengon të shihni statusin e tij.

Gazeta thotë se WhatsApp po zbaton gjithashtu kontrolle më të hollësishme të privatësisë si për fotot e profilit ashtu edhe për seksionet. Me funksionin tani në testim beta si në Android ashtu edhe në iOS, ka të ngjarë që nuk do të kalojë shumë derisa të jetë zyrtarisht i disponueshëm në WhatsApp.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë