Seritë Galaxy S10 dhe S20 FE marrin Android 12

  • 02.01.2022
Seritë Galaxy S10 dhe S20 FE marrin Android 12

Samsung ka filluar sot linçimin e Android 12 për Galaxy S20 FE dhe familjen e smartfonëve Galaxy S10.

Android 12 vjen në formën e OneUI 4 për smartfonët Samsung dhe është një prej prodhuesve të pajisjeve Android që ka bërë një punë të shkëlqyer me përditësimet.


Versioni global me procesorin Exynos i Galaxy S10 ka filluar të marrë përditësimin në Gjermani dhe Zvicër në formën e versionit të softuerit G97xFXXUEGULB. Përveç sjelljes së ndryshimeve specifike, versioni sjell edhe përditësimet e sigurisë për Dhjetorin 2021.

Sakaq Galaxy S20 FE ka filluar të marrë Android 12 për variantin 5G SM-G781B me version softueri G781BXXU4DUL9. Aktualisht përditësimi po ofrohet vetëm në Zvicër ndërsa shumë shpejt do të shtrihet edhe vende të tjera./PCWorld Albanian

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë