iPhone 14 Pro Max është smartfoni me ekranin më të mirë në botë thotë DisplayMate

  • 30.09.2022
iPhone 14 Pro Max është smartfoni me ekranin më të mirë në botë thotë DisplayMate

Duke qenë se është një panel LTPO, frekuenca e rifreskimit të ekranit sillet mes 1Hz deri në 120Hz për të kursyer baterinë.

Apple edhe njëherë tjetër ka rritur standardet ndërsa smartfoni flagship iPhone 14 Pro Max mori 15 vlerësime nga DisplayMate.

iPhone 14 Pro Max mori një vlerësimi A+ nga DisplayMate. Sipas testimeve të bëra, ekrani i smartfonit mund të arrijë një ndriçim prej 2,300+ nits dhe është më impresionues fakti se Apple reklamon 2,000 nits.


Duke qenë se është një panel LTPO, frekuenca e rifreskimit të ekranit sillet mes 1Hz deri në 120Hz për të kursyer baterinë.

Ekranet e iPhone 14 Pro dhe 14 Pro Max prodhohen nga Samsung dhe pavarësisht se janë smartfonët me ekranet më të mira në botë aktualisht, vetëm ky fakt vë presion mbi Apple.

Kjo sepse Samsung është rival në industrinë e smartfonëve dhe me shumë gjasa më të mirën e mundshme e ka ruajtur për Galaxy S23 Ultra vitin e ardhshëm.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë