iPhone 13 gati për shitje, kaq janë çmimet

Kompania më e madhe e teknologjisë, Apple para disa dite ka prezantuar katër modelet e reja të iPhone-ve.

iPhone 13 gati për shitje, kaq janë çmimet

Sipas video-s prezantuese nga Apple, bëhet e ditur se iPhone 13 dhe iPhone 13 mini vijnë në ngjyrë të bardhë, të zezë, të kuqe si dhe për herë të parë, në ngjyrë rozë.

Roza pastel është ndryshe nga çdo lloj nuance që kanë patur më herët produktet e gjigantit të teknologjisë, Apple-it.


Ndërkaq, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 ProMax, me çmime përkatësisht 999 dhe 1099 dollarë, vijnë në ngjyrën bojëqielli, të akullt, gri dhe gold.

Ndërsa iPhone 13 Mini nga 699 dollarë, ndërkaq iPhone 13 nga 799 dollarë.

Në ndryshim nga iPhone-ët e deritanishëm, të rinjtë vijnë me sistem më të shpejtë procesimi, bateri shtesë, memorie shtesë, video në nivel cilësie që ngjason me kinemanë si dhe internet 5G.

Pritet që këta iPhone të dalin nëpër dyqane në 24 shtator, ndërsa porositë kanë nisur prej 17 shtatorit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës