Google me video të re prezanton dizajnin e Pixel 7

  • 01.10.2022
Google me video të re prezanton dizajnin e Pixel 7

Jemi një javë larg lançimit të Google Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro, dhe ndërkohë që dimë për pajisjet për një kohë të gjatë, nuk është e vështirë të shikojmë më nga afër telefonat e ardhshëm sa herë që të jetë e mundur.

Fatmirësisht, Google ka ofruar një tjetër video me cilësi të lartë, këtë herë duke u fokusuar në dizajnin e Pixel 7.

Videoja fillon duke treguar ngjyrën ekskluzive të Lemongrass të Pixel 7, duke na dhënë një pamje ekstreme nga afër të vizorit të guximshëm të kamerës në një fund saten të krehur. Videoja gjithashtu na jep një vështrim më të afërt të modelit Obsidian përpara se të kalojmë në variantin Snow.


Megjithëse videoja është e shkurtër, aftësia për të parë detajet më të imta të telefonave inteligjentë jep një vlerësim më të mirë për dizajnin dhe materialet e përdorura. Nëse ju pëlqeu videoja e Pixel 7, rekomandohet të shikoni videon e dizajnit për Google Pixel 7 Pro.

Sa i përket detajeve të tjera rreth Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro, ne ende dimë shumë pak. Pavarësisht se Google zbuloi celularët në maj gjatë Google I/O, ajo ka qenë shumë e kujdesshme për atë që ndan. Deri më tani, ne e dimë se si duken, çfarë ngjyrash do të vijnë dhe se të dy modelet janë të mundësuar nga procesori i gjeneratës së ardhshme të Google, i quajtur Tensor G2.

Sa i përket detajeve të tjera, ne e dimë se telefonat do të jenë të disponueshëm për para-porosi më 6 tetor, në të njëjtën ditë që do të zbulohen të plotë në eventin Made by Google.

Së bashku me telefonat, Google duhet të japë gjithashtu më shumë detaje rreth pajisjes së saj të parë Wear OS, Pixel Watch. Shpresojmë që kompania të ketë disa surpriza për ditën e shpalljeve. Fatmirësisht, nuk do të duhet të presim shumë për ta zbuluar, pasi ngjarja do të zhvillohet më 6 tetor.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë