Google ka prezantuar Google Pixel 6a

Google i rikthehet lançimit të telefonave inteligjentë në Google I/O pas dy vitesh të anashkalimit të tyre.

Google ka prezantuar Google Pixel 6a

Dje ka qenë dita e parë e Google I/O 2022. Gjatë dy viteve të fundit, Google e ka mbajtur I/O pa njoftime për smartphone, me Google Pixel 3a origjinale që është telefoni i fundit që pamë në këtë ngjarje.

Google njoftoi dje Google Pixel 6a – lançimi i tij i parë i smartfonëve në këtë ngjarje që nga viti 2019.


Siç pritej, Google Pixel 6a duket shumë si Pixel 6. Ka të njëjtin dizajn të përgjithshëm, një ekran të sheshtë dhe një konfigurim të ngjashëm kamere. Ekrani i tij 6.1 inç është pak më i vogël se ai i Pixel 6 dhe ka vetëm një shpejtësi rifreskimi 60 Hz. Është gjithashtu e mbuluar vetëm me Gorilla Glass 3.

Shkurtoret si këto e mbajnë çmimin e Google Pixel 6a më të ulët se Pixel 6. Diku tjetër, telefoni ka 6 GB RAM në vend të 8 GB, një bateri 4,306 mAh në vend të 4,600 mAh dhe të njëjtat sensorë të kamerës si Google Pixel 5a në vend të sensorët e përmirësuar të Pixel 6.

Sidoqoftë, telefoni vjen me Google Tensor nën kapuç, i cili është i njëjti procesor si Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro. Kjo duhet ta bëjë telefonin mjaft performues.

Google Pixel 6a do të jetë i disponueshëm për porositje paraprake duke filluar nga 21 korriku. Do të kushtojë 449 dollarë për variantin e vetëm që ka 128 GB memorie të brendshme. Nëse nuk ju intereson të porosisni paraprakisht, mund të zgjidhni një për shitje të përgjithshme duke filluar nga 28 korriku.

Për momentin do të jetë i disponueshëm në vendet e mëposhtme: Australi, Kanada, Francë, Gjermani, Irlandë, Itali, Japoni, Porto Riko, Singapori, Spanja, Tajvani, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë