Google Docs sjell një funksionalitet të rëndësishëm për formatimin e tekstit

Duke mbajtur të shtypur butonin selektoni pjesët tjera të tekstit dhe pasi të keni përfunduar lëshojeni butonin.

Google Docs sjell një funksionalitet të rëndësishëm për formatimin e tekstit

Në Google Docs do të shtohet një funksionalitet i ri i cili do të shkurtojë përdoruesve shumë punë kur bëhet fjalë për formatimin e dokumenteve. Është mundësia për të përzgjedhur seksione të ndryshme të tekstit njëherazi.

Nëse keni dy fjali të ndara nga një titull ose nëse dëshironi të aplikacioni të njëjtin efekt mbi tre fjalë të ndryshme gjatë një paragrafi.


Procesi është shumë i thjeshtë. Selektoni pjesën e parë të tekstit dhe më pas shtypni butonin Command ose CTRL nëse në varësi të kompjuterit Mac ose Windows.

Duke mbajtur të shtypur butonin selektoni pjesët tjera të tekstit dhe pasi të keni përfunduar lëshojeni butonin.

Është një funksion i vogël por që bën punë të madhe në formatimin e tekstit. Google thotë se do të bëhet i disponueshëm për të gjithë përdorues në dy javët e ardhshme.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë