Google Chrome sjell në përditësim madhor në iOS

Faqja e hapjes së Chrome është përditësuar me në fokus fillimin e kërkimeve të reja ose aksesimin e faqeve më të vizituara.

Google Chrome sjell në përditësim madhor në iOS

Enhanced Safe Browsing, funksionaliteti i Chrome që ndan URL-të e uebsajteve me Google në mënyrë që ky i fundit të mirëmbajë një databazë me sajte potencialisht të rrezikshme do të vijë në shfletuesin iOS.

Funksionaliteti ka qenë i disponueshëm prej kohësh në Android dhe Chrome por tani Google thotë se do të vijë në iPhone dhe iPad me versionin e ardhshëm të iOS.


Krahas përditësimeve të sigurisë, Google tha se do të përmirësojë edhe funksionalitetin e përkthimit integruar në shfletues. Një model i përditësuar i identifikimit të gjuhës njeh me saktësi më të gjuhën e një uebsajti që po vizitoni dhe e përkthen automatikisht.

Ka edhe disa ndryshime në ndërfaqen e përdoruesit. Chrome Actions, funksionaliteti që lejon përdoruesit të aksesojnë funksione si të pastrimit të të dhënave të shfletimit apo hapjen e një tabi të ri privat do të lançohet në iOS.

Faqja e hapjes së Chrome është përditësuar me në fokus fillimin e kërkimeve të reja ose aksesimin e faqeve më të vizituara.

Së fundi Google do tu kujtojë njerëzve se mund të përdorin Chrome për menaxhimin e fjalëkalimeve dhe vendosjen e tyre në çdo aplikacione tjetër iOS jo vetëm brenda shfletuesit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë