Google Assistant së shpejti do të identifikojë zërin e përdoruesit

  • 01.06.2022
Google Assistant së shpejti do të identifikojë zërin e përdoruesit

Gjithsesi, është interesante të shihet se Google po bën një hap tjetër të madh drejt përmirësimit të përvojës së tij të asistentit inteligjent. Duket se nëse zgjedh një përvojë të përmirësuar të “Asistentit të Google”, sistemi do të ruajë dhe analizojë zërin tënd për një “njohje të personalizuar të të folurit”.

Ruajtja dhe analizimi i zërit të dikujt do të përmirësojë kohën dhe saktësinë e përgjigjes pasi zëri i përdoruesve dhe fjalët e përdorura zakonisht do të bëhen të njohura për “Asistentin e Google”. Asistenti do të ketë gjithashtu akses në serverët e Google, ku do të grumbullohen dhe analizohen përmbledhjet e modeleve të të folurit të përdoruesve të tjerë. Ky funksion ka të ngjarë të lejojë njohje më të avancuar të komandave dhe emrave të kontakteve.


Sigurisht, për shkak të shqetësimeve të privatësisë, besohet se Google do të lërë një opsion në cilësimet për të hequr dorë nga njohja e personalizuar e të folurit nëse nuk dëshironi që zëri juaj të ruhet askund.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë