Google alarmon të gjithë përdoruesit e Chrome

Kompania gjigante e teknologjisë, Google ka gjetur si dhe konfirmuar nëntë dobësi, këto me rrezik të lartë e së bashku me to edhe 11 parregullsi të tjera.

Google alarmon të gjithë përdoruesit e Chrome

Google kanë vlersuar se kishin pasur deri në 20 hakime të Chrome, me ç’rast dërguan një paralajmërim për të gjithë përdoruesit e saj.

Po ashtu, gjiganti i teknologjisë ka konfirmuar se do të marrin të gjitha masat e sigurisë, në mënyrë që të mbrojnë Google Chrome dhe përdoruesit e tij.


Ndërsa, për sa i përket sigurimit që je i mbrojtur, duhet të shkoni te Cilësimi> Ndihma> Rreht Google Chrome.

Pra, nëse versioni i juaj i Google Chrome pajtohet me këtë numër versioni ose më të lartë, mund të bëni një pushim.

Megjithatë, pasiqë prezantimi i azhurnimit do të jetë gradual, mund edhe të mos jeni ende në gjendje që të mbroheni menjëherë, por në këtë rast, ju si përdorues i Chrome do të duhet të kontrolloni rregullisht nëse versioni i ri është i disponueshëm për shfletuesin tuaj.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë