Facebook tani mbështet NFT-të

  • 30.08.2022
Facebook tani mbështet NFT-të

Përdoruesit mund të postojnë koleksione dixhitale që zotërojnë edhe në Instagram.

Meta ka zbatuar premtimin e saj të kërcënimit për të sjellë mbështetje NFT (token jo të këmbyeshëm) në Facebook. Përdoruesit tani mund të postojnë koleksione dixhitale që kanë në kuletat e tyre dixhitale në Facebook dhe Instagram. Pasi të lidhin kuletat dixhitale me një aplikacion, ata do të jenë në gjendje të aksesojnë NFT-të nga të dy.

Kompania po e bën këtë lëvizje disa javë pasi zgjeroi aksesin në funksionet NFT të Instagramit në dhjetëra vende të tjera. Filloi testimin e NFT-ve në Facebook në fillim të kësaj vere. Meta po lëviz më thellë në territorin e NFT, edhe pse tregu për tokenat dixhitale është ulur në muajt e fundit. Ka indikacione se Meta po punon në një treg ku njerëzit mund të blejnë dhe shesin NFT, por nëse njerëzit do ta përdorin atë në të vërtetë mbetet për t’u parë.


Ndërkohë, këtu është performanca e Snoop Dogg dhe Eminem në MTV Video Music Awards, e cila përmbante versione të animuara të NFT-ve të tyre. Për sa i përket vizioneve të zymta të së ardhmes së afërt, The Last of Us nuk ka asgjë për këtë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë