Apple Watch Series 8 mund të jetë në gjendje të tregojë nëse keni temperaturë

Apple Watch Series 8 me në qendër shëndetin raportohet se do të vijë me një sensor të temperaturës së trupit që do t’i bëjë të ditur përdoruesit nëse ai ose ajo ka ethe.

Apple Watch Series 8 mund të jetë në gjendje të tregojë nëse keni temperaturë

Apple Watch Series 8 me qendër shëndetin raportohet se do të vijë me një sensor të temperaturës së trupit që do t’i bëjë të ditur përdoruesit nëse ai ose ajo ka ethe.

Ora e ardhshme e Apple duhet të jetë në gjendje të zbulojë një rritje të temperaturës së trupit dhe më pas t’ju kërkojë të përdorni një termometër, raporton Mark Gurman i Bloomberg.


“Karakteristika është e përshtatshme si për Apple Watch Series 8, ashtu edhe për një botim të ri të fortë që synon atletët e sporteve ekstreme,” tha ai.

Apple Watch SE e ardhshme e nivelit të ulët nuk do ta ketë këtë veçori shëndetësore.

Analisti i famshëm i Apple, Ming-Chi Kuo gjithashtu beson se sensori i temperaturës së trupit do të debutojë më vonë këtë vit.

Raportet e mëparshme sugjeruan se sensori mund të përdoret gjithashtu për gjurmimin e fertilitetit – ndryshimet në temperaturën e trupit mund të ndihmojnë dikë të përcaktojë se kur ka më shumë gjasa të mbetet shtatzënë.

WatchOS 9 do të sjellë gjithashtu veçori të reja, duke përfshirë një aplikacion të përmirësuar të stërvitjes, fazat e gjumit, një veçori të parë në llojin e tij të Historisë Afib, një aplikacion krejtësisht të ri të Medikamenteve dhe më shumë.

“Këtë vjeshtë, watchOS 9 e çon përvojën e Apple Watch në nivelin tjetër me njohuri të vërtetuara shkencërisht në lidhje me fitnesin, gjumin dhe shëndetin e zemrës, ndërsa u ofron përdoruesve mënyra më kreative për ta bërë të tyren Apple Watch,” Jeff Williams, shefi operativ i Apple. , tha muajin e kaluar.

Kompania tha se watchOS 9 sjell fazat e gjumit në aplikacionin Sleep dhe një veçori të re të AFib History të pastruar nga FDA që ofron njohuri më të thella për gjendjen e një përdoruesi.

Me watchOS 9, përdoruesit që janë diagnostikuar me Afib mund të aktivizojnë funksionin e Historisë Afib dhe të kenë akses në informacione të rëndësishme, duke përfshirë një vlerësim se sa shpesh ritmi i zemrës së një përdoruesi shfaq shenja të AFib, duke ofruar njohuri më të thella për gjendjen e tyre.

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) muajin e kaluar i dha miratimin një softueri, të zhvilluar nga kompania e neurologjisë Rune Labs, që ndihmon njerëzit me sëmundjen e Parkinsonit të gjurmojnë simptomat e tyre përmes Apple Watch.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë