Apple raportohet se në mars do të prezantojë iPhone SE të gjeneratës së tretë

Kompania mund të lëshojë iOS 15.4 gjithashtu muajin e ardhshëm.

Apple raportohet se në mars do të prezantojë iPhone SE të gjeneratës së tretë

Apple do të presë ngjarjen e saj të radhës harduerike diku më 8 mars ose rreth saj, sipas Bloomberg. Në këtë ngjarje, kompania thuhet se do të prezantojë gjeneratën e tretë të iPhone SE, një rifreskim të iPad Air 2020 dhe një kompjuter të ri Mac që do të ketë një çip Apple Silicon.

Data përputhet me kornizën kohore nga marsi deri në prill, Mark Gurman i Bloomberg tha më parë se Apple kishte vendosur për debutimin e SE, por paralajmëroi se vonesat e mundshme të prodhimit mund ta detyrojnë kompaninë të ndryshojë planet e saj.


Si më parë, telefoni i ri thuhet se do të ketë një modem 5G, i pari për linjën SE. Gjithashtu pritet të përfshijë një procesor më të shpejtë dhe një kamerë më të mirë. Megjithatë, ai do të ruajë dizajnin e epokës së iPhone 8 të modelit aktual. Sa i përket iPad Air të ri, ai gjithashtu do të ketë një rifreskim të procesorit dhe shtimin e lidhjes 5G. Bloomberg nuk tha shumë për Mac-in e ri që Apple mund të prezantojë në të njëjtën ngjarje, por raportet më të fundit tregojnë se kompania zbulon një model të ri iMac Pro 27 inç.

Nëse ideja e një iPhone SE të ri nuk është shumë emocionuese për ju, lajmi i mirë është se Bloomberg raporton se Apple gjithashtu planifikon të lëshojë iOS 15.4 diku në gjysmën e parë të marsit.

Ndër përmirësimet e tjera, përditësimi pritet të shtojë një veçori që do t’ju lejojë të zhbllokoni iPhone tuaj me Face ID edhe kur mbani një maskë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë