Apple raportohet se do të prezantojë një iPhone SE me 5G këtë pranverë

  • 10.01.2022
Apple raportohet se do të prezantojë një iPhone SE me 5G këtë pranverë

Apple mund të përdorë ngjarjen e saj tashmë të zakonshme të pranverës për të përditësuar smartfonin e saj më të përballueshëm. Mark Gurman i Bloomberg pohoi në buletinin e tij të fundit se Apple pritet të prezantojë një iPhone SE të gjeneratës së tretë këtë pranverë përmes një prezantimi virtual “me gjasa” që do të ndodhë në mars ose prill.

Në një jehonë të thashethemeve të së kaluarës, Gurman kuptoi se SE-ja e re do të qëndronte ende pas dizajnit të epokës së iPhone 8, por do të shtonte 5G dhe një procesor të ri – ndoshta A15 nga iPhone 13, nëse historia e Apple e përdorimit të çipit të nivelit të lartë të vitit të kaluar është ndonjë tregues.


Nuk u përmendën ndryshime të tjera. Nuk do të ishte befasuese nëse Apple do të rriste hapësirën ruajtëse në 128 GB ose do të përditësonte sensorët e kamerës (përsëri të huazuar nga iPhone 8), por ato nuk janë të garantuara duke pasur parasysh fokusin me kosto të ulët të Apple për iPhone SE. Një bateri më e madhe mund të jetë e nevojshme për të kompensuar shkarkimin e energjisë zakonisht më të lartë të 5G.

Nëse rrjedhja është e saktë, iPhone SE i ri do të ishte zhgënjyes për ata që duan një dizajn modern pothuajse të gjithë ekranit. Ju do të keni ende një ekran relativisht të vogël, korniza të trasha dhe një lexues të gjurmëve të gishtërinjve të bazuar në butona.

Siç e përmendëm sapo, çmimi është gjithçka për SE. Çmimi i modelit aktual prej 399 dollarësh e ndihmon Apple të arrijë disa klientë të cilët përndryshe nuk mund të justifikonin një iPhone.

Kompania mund të mos dëshirojë të bëjë asgjë që mund të nxisë qoftë edhe një rritje të vogël të çmimit, nëse vetëm për të maksimizuar audiencën e mundshme të SE.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë