A mund t’i mbijetojë torturës një telefon me lojëra?

  • 11.08.2022
A mund t’i mbijetojë torturës një telefon me lojëra?

Kanali YouTube JerryRigEverything është sërish aktiv, dhe këtë herë Zak nga kanali i lartpërmendur ka një telefon lojërash – Black Shark 5 Pro – në testin jokonvencional të qëndrueshmërisë.

Së pari, në test u gjetën çelësat magnetikë “pop-up”, domethënë integriteti i tyre strukturor, dhe testi gjithashtu zbulon nëse karikuesi i shpejtë 120 W e karikon me të vërtetë telefonin lart në vetëm 15 minuta.


Ekzistojnë gjithashtu teste standarde të gërvishtjes dhe djegies së ekranit. Ekrani është i gërvishtur nga niveli i gjashtë në shkallën Moss, me nofka më të thella se niveli shtatë, që është rezultati standard.

Testi përfundimtar – përkulja e telefonit me duart tuaja – tregoi se Black Shark 5 Pro është një pajisje e mirë-prodhuar. Përkulja nga mbrapa tregon fleksibilitet të mirë dhe nuk u vu re asnjë plasaritje ose lëvrim, transmeton Telegrafi.

Black Shark 5 Pro është një telefon lojërash i ndërtuar mirë, dhe tani mezi presim të shohim se çfarë ka brenda kësaj pajisjeje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë