Ushqimet që duhet të shmangni kur keni stomakun bosh

  • 22.11.2022
Ushqimet që duhet të shmangni kur keni stomakun bosh

Kosi, një filxhan kafe dhe lëngu i freskët i portokallit është ajo që shumica e njerëzve mendojnë kur bëhet fjala për vakt të përsosur.

Për fat të keq, vetëm disa njerëz janë të vetëdijshëm se disa ushqime nuk janë shumë të mira për ne, nëse hahen me një stomak bosh.

Më poshtë keni një listë të thjeshtë që do t’ju udhëheqë për atë që duhet të hani dhe ato që duhet të shmangni në mëngjes.


Ushqimet që nuk duhet të hani:

Pastat me brumë sfoliat

Karamele

Kosi dhe produkte të tjera të fermentuara

Dardha

Domate

Kastravec

Banane

Erëza

Pijet e ftohta

Fruti i qitros

Ushqimet që duhet të hani:

Tërshërë

Misri

Ushqimet me bazë gruri

Veza

Shalqi

Boronicë

Arra

Mjaltë

Bukë pa maja

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë