Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

  • 24.07.2021
Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e saj. Është një trajtim nëpërmjet të cilit duhen ndjekur procedurat specifike dhe përkatëse në varësi të llojit dhe nevojave të lëkurës.

Physio Cure Clinic me përvojë gjermane ju ofron trajtim të fytyrës me: Peel off, Eyepads, Aloe Vera, me avull, derma-rollers, toner etj.

Efektet e maskës “PEEL OFF”
Eliminon papastertite dhe lëkurën e vdekur
Eliminon pikat e zeza dhe pikat e bardha
Zvogëlon skuqjen dhe inflamacionin nga grimcat e mikro-acideve në ajër
Largon yndyrën e tepërt
Pastron thellë poret, pa e dehidratuar lëkurën
Hidraton dhe ushqen lëkurën
Zbut lëkurën dhe ekuilibron pigmentimin
Redukton vijat e holla dhe rrudhat
Rregullon të gjitha gjendjet e lëkurës me antioksidante


Efektet e “Eyepads”
Eliminon fryerjen rreth syve
Zvogëlon shenjat e lodhjes
Eliminon shfaqjen e rratheve te zinj poshte syve
Minimizon shfaqjen e vijave të holla dhe rrudhave
Hidraton dhe ushqen lëkurën rreth syve

Efektet e kremit “Aloe Vera”
Qetëson lëkurën nga djegia e diellit dhe ënjtja
Xheli Aloe Vera ka veti ftohëse dhe është anti-inflamator
Lufton plakjen e lëkurës
Redukton infeksionin dhe aknet
Zhduk njollat në lëkurë
Hidraton lëkurën e thatë
Zbut lëkurën dhe hap poret
Përshpejton riprodhimin e qelizave të lëkurës
Prodhon kolagjen dhe rrit elasticitetin e lëkurës

Efektet e makinës me avull te ftohte & te ngrohte
Hap poret e lëkurës
Largon papastërtitë dhe toksinat
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Hidraton lëkurën
Parandalon plakjen dhe promovon kolagjen
Detoksifikon lëkurë

Efektet e derma-rollers për fytyrë
Trajton plakjen e parakohshme
Zvogëlon madhësinë e poreve
Lejon formimin e kolagjenit të ri dhe natyral
Efektive në trajtimin e gjendjeve të ndryshme të lëkurës

Efektet e Toner
Rikthen pH e lëkurës
Minimizon shfaqjen e poreve
Pastron vajin dhe make up-in nga fytyra
Freskon lëkurën

Efektet e Instrumentit “blackheads removal”
Tërheq lëkurën
Eliminon aknet dhe pikat e zeza në lëkurë
Redukton rrudhat
Absorbon yndyrën
Eksfolion lëkurën e vdekur në fytyrë

Efektet e kremit me avokado
Qetëson gjendje të ndryshme të lëkurës
Parandalon dëmtimin e lëkurës
Përmirëson elasticitetin e lëkurës
Përmirëson shëndetin e përgjithshëm të lëkurës
Parandalon tharjen e lëkurës.

Efektet e kremit me kokos
Parandalon aknet
Parandalon plakjen e parakohshme
Trajton djegiet nga dielli
Hidraton lekurën
Trajton sëmundjet e lëkurës

Efektet e roller masazhues për fytyrë
Përmirëson qarkullimin e gjakut në fytyrë
Redukton rrudhat në lekurë dhe fryerjen rreth syve
Redukton shfaqjen e rrathëve të zinj poshtë syve
Përmirëson elasticitetin në lekurë
Ftoh dhe qetëson lëkurën
Zvogëlon madhësinë e poreve.

Efektet e gurit  Gua-sha në fytyrë
Redukton rrudhat në fytyrë dhe vijat e holla rreth zonës së syve
Redukton rrathët e zinj dhe fryerjen poshtë syve
Tërheq dhe tonifikon lekurën
Përforcon konturat e fytyrës
Tërheq dhe forcon zonën e nofullës
Parandalon shfaqjen e rrudhave në qafë
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Detoksifikon fytyrën
Lëkura duket më rrezatuese, e butë dhe më e re.

Efektet e peeling-gel në lëkurë
Butësi
Rrezatim
Lëkurë më e pastër
Tërheqje e lëkurës
Ton i ekuilibruar i lëkurës

Për informata rreth trajtimit të fytyrës kontaktoni Physio Cure Clinic:
Adresa: Physio Cure ClinicRr. Brigada 123, Suharekë
Tel. 049 546 645

*Artikull i sponzorizuar

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë