Kombinimet me majdanoz për veshka të shëndetshme

  • 02.02.2023
Kombinimet me majdanoz për veshka të shëndetshme

Majdanozi përmban minerale si kalciumi, hekuri dhe sulfuri. Majdanozi është një nga bimët mjekësore më të mira për shëndetin e veshkave. Majdanozi i bën ato më të forta dhe parandalon formimin e gurëve.

Kjo bimë e shëndetshme i pastron ato në mënyrë natyrale nga toksinat dhe të gjitha substancat e dëmshme që kërcënojnë shëndetin e veshkave.

Në këtë artikull të do të mësoni më shumë për tre kura natyrale që ndihmojnë në pastrimin e veshkave nga toksinat dhe substancat e dëmshme.


Lëngu i majdanozit për veshka të shëndetshme

Përbërësit:

Një tufë e vogël majdanoz

3 gota me ujë

Përgatitja:

Ngroheni ujin në një çajnik dhe përpara se të marrë valë hiqeni nga zjarri.

Shtoni tufën e majdanozit dhe lëreni të rrijë në ujë për 15 minuta dhe më pas kullojeni.

AgroWeb.org ju këshillon të pini dy-tre gota me çaj majdanozi çdo ditë sidomos pas çdo vakti.

Mund ta pini për 30 ditë e ta përsërisni nëse është e nevojshme.

Lëng kastraveci dhe majdanoz

Veshkat punojnë fort që të pastrojnë gjakun, të eliminojnë kripën dhe elementë të tjerë të dëmshëm.

Puna e tyre është shumë e vështirë, ndaj duhet t’u japim të gjithë ndihmën e mundshme.

Duke konsumuar majdanoz çdo ditë, ne ndihmojmë veshkat të pastrojnë organizmin nga toksinat.

Përbërësit:

1 kastravec

1 tufë me majdanoz

2 gota me ujë

Përgatitja:

Përziejini të gjithë përbërësit në një mikser deri sa lëngu të jetë kompakt dhe hollojeni sipas dëshirës.

Më pas pini dy gota nga ky lëng, një në mëngjes esëll dhe një përpara se të bini për të fjetur.

Pijeni për 20 deri 30 ditë.

Lëng ananasi dhe majdanozi për pastrimin e veshkave

Përbërësit:

3 feta ananasi

2 tufa me majdanoz

1 litër ujë

Përgatitja:

Përziejini përbërësit në një mikser për 4 minuta.

Lëngun mos e kulloni dhe pijeni të gjithin përgjatë gjithë ditës.

Pijeni për 20-30 ditë.

Vlerat e tjera të majdanozit

Majdanozi përmban minerale si kalciumi, hekuri dhe sulfuri.

Ai është një burim i shkëlqyer i vitaminës C dhe shumë vitaminave të tjera të dobishme.

Konsumi i majdanozit ndihmon në forcimin e sistemit imunitar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë