Leonora Jakupi viziton ‘Shtëpinë e të Moshuarve’ në Gjinoc

Leonora Jakupi viziton ‘Shtëpinë e të Moshuarve’ në Gjinoc

Muajin e kaluar u bë inaugurimi i Shtëpisë së të Moshuarve “Jetimat e Ballkanit” në fshatin Gjinoc të Suharekës.

Ky projekt është realizuar me qëllime humanitare nga bamirësi Halil Kastrati dhe shqiptarët nga mbarë bota që dhurojnë donacione në shoqatën e tij.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi, këto ditë ka vizituar Shtëpinë e të Moshuarve në Gjinoc, ku edhe ka mirëpritur dy banore të reja atje.


Këtë e ka bërë të ditur vetë Halil Kastrati përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ku edhe ka publikuar fotografitë nga momenti kur këngëtarja i befasoi të moshuarat me mikpritjen e saj.

Njoftimi i plotë:

Të mërkurën në Shtëpinë e të Moshuarve “Jetimat e Ballkanit”, janë vendosur edhe dy banore të reja.

Ato janë Imihone Bugari dhe Shazije Krasniqi, jeta e të cilave është libër me tregime të dhimbjes.

Dy zonjat u befasuan këndshëm me prezencën e këngëtares së mirënjohur Leonora Jakupi, që në hyrje të shtëpisë së tyre të re. Leonora ju dëshiroi mirëseardhje, duke iu premtuar se kjo nuk do të jetë vizita e fundit.

Bamirës Zoti kurrë mos ju humbtë

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë